Tasarım ve
Mekan
Çözümleri

Terminal, mekansal tasarım sürecinde “başlangıç noktası”dır. Tasarım yolculuğunun “rotasını” belirleyecek bir buluşma ortamı olarak kurgulanan Terminal, tasarımcıların hayal gücünü harekete geçiren, özgün fikirler ve yaratıcı mekan tasarımları için tüm donanımlara sahip.

Ticari ve kültürel yapılardan ofis mekanları, fuar standları, mağaza, showroom gibi ticari mekanların gereksinimini karşılayabilecek mekan sistemleri, özel ürünler ve çözümler sunan Terminal, mekan tasarım sürecinde dinamik tasarım ekibinin vereceği destek ile bir “başlangıç noktası” niteliğinde.

"Terminal’de kendi tasarımının izini süren herkes, yaratıcı ekibin bir parçasıdır"

Projeye özel çözümlerin üretildiği ve hizmetlerin sunulduğu bu platform, tasarım, uygulama, malzeme kütüphanesi, grafik baskı ve danışmanlık hizmetleri ile tasarımcıların ve işverenlerin çözüm ortağı olmaya hazır.

"Tasarımda bir algı ve karar alanı"

"Malzeme kütüphanesi ve bilgi deposu"

Terminal bünyesinde yer alan showroom, farklı markalara ait ama kendi içinde tutarlı bir bütünlüğü olan sistemlerin kullanıldığı mekan çözümlerini birebir ölçekte görme imkanı sunuyor. Uygulanmış örnekler, sistemlerin sonsuz modülasyonlarına dair fikir veriyor; tasarımcının hayal gücünü harekete geçiriyor.

Terminal’in tasarımcılara sunduğu hizmetlerden biri, malzeme kütüphanesi. Dünyadaki teknolojilere paralel gelişen yeni malzemelerin örneklerini bir arada sergileyen kütüphane, mekan çözüm sürecinde mimar ve tasarımcılara malzeme örneklerine dokunma, karşılaştırma ve seçme olanağı sunuyor.

Akın Nalça Kitapları

"Tasarım literatüründe yeni arayışlar"

Akın Nalça Kitapları adı altında başlayan, hepsi birer “tasarım nesnesi” olan kitap projesi Terminal bünyesinde devam edecek. Konsept ve tasarımı Bülent Erkmen’e ait, konusunu farklı tasarım disiplinlerinden alan kitaplar kitabın bir ürün olarak da tasarlanabileceğini gösterirken, tasarım literatürümüze de yeni değerler katmayı amaçlıyor.

Tasarımcılara paylaşım ve çözüm ortamı sunan Terminal, sosyal projelerinde üniversite ve çeşitli kurumlara tanıtım ve mekan çözümleriyle destek veren; kültür, sanat ve tasarım etkinliklerinin yanında olmayı ilke edinen Akın Nalça ve ekibinin geçmişinden de hareketle, kültüre katkıda bulunmaya devam edecek.

akinnalcakitaplari.com

Referanslar

Ödüller

2017 - Exhibitor Magazine’s
Exhibit Design Awards - Designer Category - Bronze
2017 - ExhibitorLive Euroshop Awards
Best Stand - Burkhardt Leitner - Finalist
2012 - YEM Altın Mıknatıs
Amacına En Uygun Tasarlanmış Stand - VİKO (mansiyon)
2011 - YEM Altın Mıknatıs
Amacına En Uygun Tasarlanmış Stand - Jotun Boya
2011 - YEM Altın Mıknatıs
Amacına En Uygun Tasarlanmış Stand - VİKO
2008 - Design Turkey
Üstün tasarım ödülü - Planner

Üyelikler

International Federation of Exhibition and Event Services (IFES)
German Trade and Industry Chamber (AHK)
Experiential Designers and Producers Association (EDPA)
Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (ETMK)
Sergileme ve Stand Tasarımcıları Derneği (SSTD)
Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (GMK)